Uganda Mikael 1kg (Underdog edice) (1155 CZK)

Doporučte

Popis produktu

GRANÁTOVÉ JABLKO, POMERANČ, BROSKEV

Manažer zprac. stanice: Mikael
Oblast: Bugisu, Mount Elgon - severo-západ
Sklizena: říjen-prosinec 2018
Odrůda: SL 14 & SL 28, Nyasald, KP423
Zpracování: Washed (prodloužená fermentace vzhledem k nízkým teplotám)
Nadmořská výška: 1700-2100 m.n.m.
Importér: Bwindi Coffee

O projektu Underdog 

Naším cílem a snem vždy bylo účastnit se více dění na farmách, v místě původu našich káv. Mít možnost ovlivnit kvalitu zelené kávy, získat a dávat efektivní zpětnou vazbu a uskutečňovat své nápady. A podobnou vizi mají mnohdy také farmáři, kteří začínají s výběrovou kávou, mají skvělé předpoklady, ale málo zkušeností nebo vědomostí. Ale i tak jsou schopni vypěstovat úžasné kávy. A právě v symbióze těchto dvou myšlenek se zrodil projekt Underdog. O co tedy jde? 

V tomto projektu jde o to podpořit farmáře, jejichž snem je produkovat mikroloty pod vlastní jménem, ale jejich káva zatím dosahuje pouze cuppingového scóre okolo 85 bodů. Nicméně mají potřebné předpoklady, drive a nadšení. Chceme je podpořit nejen odběrem, ale především také finančně. Deset procent z výtěžku z těchto káv totiž investujeme zpět do jejich rukou. Projekt Underdog by měl sloužit jako inkubátor farmářů, se kterými postupně navážeme trvalý a pevný vztah. 

A historicky první kávou pro tento projekt je Uganda Mikael AAA opět od Bwindi Coffee. Splňuje vše, co by káva v této edici splňovat měla. Tak za prvé, Uganda zatím není až tak znělé jméno mezi zbytkem producentských zemí, nicméně podmínky na to produkovat velice kvalitní kávu rozhodně má. Za druhé, tento lot se běžně do nabídky nedostane, jelikož se míchá společně se sortou AA. Což nám ale při cuppingu přišlo škoda, protože zde byl výrazný skok kvality nahoru a tak se nám podařilo vyselektovat alespoň 3 pytle této nejvyšší sorty kvality zrn. Navíc variace odrůd taky není k zahození! A v neposlední řadě je to opět podpora Bwindi Coffee, kteří v Ugandě odvádí ohromný kus práce a jejich vize není malá. Do budoucna by rádi rozšířili působení v této zemi a vytvořili nové pracovní pozice, které by mohli obsadit lidmi z jejich sesterského programu Bwindi Orphans.

Chceš kávu namlít? Při osobním odběru kafé grafis.
Zrnková pražená káva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace