Peru Elvis Tineo Rafael 250g (Limitovaná edice) (380 CZK)

Doporučte

Popis produktu

BROSKEV, ZELENÝ ČAJ, TREŠEŇ

Farmář: Elvis Tineo Rafael
Oblast: El Diamante, Jaern, Cajamarca
Odrůda: Caturra, Catuai & Bourbon
Zpracování: Washed
Nadm. výška: 1900 m.n.m
Importér: Falcon Specialty Coffees
Cuppingové skóre: 88

První vlaštovka z letošní nálože lotů z Peru a rovnou takový ESO! Tahle káva je totiž rozhodně jedna z nejlepších, jakou jsme měli možnost ochutnat a nakoupit, ale také se umístila v TOP 25 letošního Cup of Excelence v Peru. Na což byl Elvis náležitě pyšný! Co by taky ne, je to v podstatě hodnotná pochvala za jeho práci. 

Elvis je mladý 23 letý nadšenec, který pomalu přebírá zodpovědnost za rodinnou farmu o 3 hektarech. Jeho otec se rozhodl dát na něj a jít cestou kvality a moderních trendů. No za nás rozhodně dobrý nápad a velký respekt oběma z nich! V den kdy jsme ho navštívili dokonce jel koupit elektrický překapávač a kávu nám servíroval s precizností soutěžícího v Baristovi roku, dokonce i servis si vyladil do detailu. Jeho velkým snem je aby s jeho kávou někdo soutěžil na světovém šampionátu WBC. Michal se o to letos pokusil, nevyšlo to, ale rozhodně to nevzdáme! 

Elvis je borec, který skvěle reprezentuje podstatu našeho projektu “Underdog”. Rozhodl se jít opravdu all in, vsadit vše na svou vizi a vášeň a jde si pevně za tím! A i skrze malý rozpočet a primitivní vybavení se mu daří vypěstovat takové pecky! V rámci projektu je také jedním z těch, které jsme se rozhodli letos podpořit a financovat přístřešek pro sušení kávy a vytvořit tak podmínky, ve kterých by mohl udržitelně docilovat takové kvality bez větších výkyvů. A pokud nám to situace kolem nového koronaviru dovolí, snad se za ním i letos podíváme a přístřešek spolu pokřtíme (a zapijeme)!

Pokud chceš kávu namlít, dej prosím vědět do poznámky jakou přípravu preferuješ.


Zrnková pražená káva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace