Kávové květy Pacamara (199 CZK)

Doporučte

Popis produktu

HEŘMÁNEK, MED

Farma: El Jardin de Pacamara
Farmář: Cesar Magaña
Oblast původu: Juayua, El Salvador
Odrůda: Pacamara
Nadmořská výška farmy: 1330m.n.m.
 
Již druhý rok vám přinášíme tuhle perličku díky trvající spolupráci přímo s farmářem Cesarem Magañou. Tento rok on sám pokládá za první opravdu produkční, kdy díky pokusům loňský rok odladil především proces zpracování květů. Díky tomu jsme odhalili pravou chuť odrůdy Pacamara, která oproti loňskému roku získala 100% nahoru!
 
Na květech kávovníků je zajímavé především to, že celé květenství propukne velice rychle a květy už po 24ti hodinách odpadají. Proto je zásadní načasování jejich sběru a zacházení s nimi. Ihned po sběru se květy suší na tzv. afrických postelích následujících 10 dní, kde je důležité zamezit přímému slunečnímu svitu a také každou hodinu květy obracet aby se zabránilo tvoření jakýchkoliv plísní nebo jiných nežádoucích vlivů vlhkosti.
 
Květy stejně jako různé druhy kávy chutnají specificky na základě jejich odrůdy a původu. Samotná chuť je pak velmi lehká a charakteristická. Rozhodně nečekejte nic na co jste u pražené kávy zvyklí! Chuť a aroma květu je mnohem bližší čajovým tónům, konkrétně zeleným a bílým.
 
K přípravě 300ml nápoje použijte jen 2g květů s délkou extrakce max. 3 minuty. Lze připravit také druhý nálev, v tom případě je ale lepší první nálev extrahovat pouze do 2 minut a druhý potom 3 minuty nebo i déle. Rozhodně se nebojte experimentovat a přizpůsobte přípravu svým chutím!
 
Produkt se skládá pouze z jedné plechovky obsahující 10g květů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace