Honduras N.I.F. 250g (280 CZK)

Doporučte

Popis produktu

LÍSKOVÝ OŘECH, PECKOVÉ OVOCE

Farma: San Rafael
Farmář: Norma Iris Fiallos
Oblast: Los Limos, Corquín Copán
Odrůda: Red Catuai
Zpracování: Yellow Honey
Nadmořská výška: 1300 m.n.m.
Importér: Falcon Specialty Coffees

Tak tahle série microlotů se nám letos opravdu dostala hluboko pod kůži. Od Normy jsme koupili několik pytlů od každé metody zpracování, a že jich bylo! Red honey, natural, macerated natural nebo odrůda Bourbon. Všechny super! Některé jste mohli ochutnat v blendu pro 4Pokoje nebo momentálně také v našem My Daily Mixu! Tam jsme použili kávu ze stejného programu microlotů, nicméně od bratra Normy - Pedra. Ten už ale pomalu a jistě dochází, proto je na cestě ještě jedna poslední káva z téhle série, která doplní náš blend pro dalších pár měsíců.

Abychom vás uvedli do obrazu, jednalo se o program na podporu 25 farmářů z dané oblasti Hondurasu pod hlavičkou našich skvělých Falcon Specialty Coffees. Hlavním cílem bylo zlepšit kvalitu sběru (selekce zralých třešní) a především také zpracování. Výsledek stál za to, protože se podařilo zlepšit poměr zralých třešní na 95% a několik nových experimentálních způsobů zpracování - především macerované naturály. Celkem bylo rozděleno těmto 25ti producentům 60 840$ extra nad rámec běžné výkupní ceny, což v průměru dělá 50 000Kč na jednoho farmáře. Tyto peníze pomohly zvýšit cuppingové scóre káv až o 3,75 bodu, wow!

Letos už se pomalu blíží čerstvé microloty a máme s nimi mnohem větší plány, tak si užijte tuhle první vlaštovku, protože jí moc není!Chceš kávu namlít? Při osobním odběru kafé grafis.

Zrnková pražená káva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace