Ethiopia Mustefa Abakeno "Empathetic Emmanet" 1kg (1085 CZK)

Doporučte

Popis produktu

MANDARINKA, IBIŠEK, ROOIBOS


Farmář: Mustefa Abakeno
Oblast: Agaro, JImma, západní Ethiopie
Odrůda: 74110 & 74112, Heirloom (Organic)
Zpracování: Washed
Nadm. výška: 200-2120 m.n.m
Importér: Falcon Specialty Coffees
Cuppingové skóre: 87,25


“Konečně Ethiopia!” Možná i vám tohle stanulo na mysli, když jste zahlédli balíček na polici, na eshopu, na fotce, .. Letos je hold situace i na trhu s kávou velice specifická. Díky jarní vlně pandemie se mimo jiné i kávy z této země zasekli v exportních skladech, a tak namísto května / června se nám dostaly do rukou až v průběhu září. Tak to jen na okraj, abychom trochu vysvětlili souvislosti kolem. 

Každopádně výběr byl jasný! Mustefa si své místo v line upu našel již po několikáté a tentokrát navíc spojil své jméno a loty káv s organizací Girls Gotta Run. O jejím fungování se tu asi nebudu dlouhosáhle rozepisovat, podrobné informace najdete na jejich webu (odkaz níže). Každopádně ve zkratce: podporují mladé etiopské dívky ve studiu a sportu, konkrétně běhu, a snaží se jim tak nabídnout více možností do jejich budoucího života, který velice často spočívá pouze v péči o muže, plození dětí a následnou péči o rodinu a dům. 

No a každý specifický lot kávy nese i jméno jedné z dívek v programu a výtěžek z něj putuje přímo na její jednoroční školné. Tento lot č. 8 konkrétně podpoří studium osmileté Emmanet, kterou prý nejlépe vystihuje popis “empatická”. Ve škole se nejraději věnuje vědě a sní o studiu chemie. A určitě chce pořád běhat! Jsme rádi, že jsme mohli přispět svým dílem a mladé Emmanet přejeme, ať jí ten život běží, jak si přeje! 

https://www.falconcoffees.com/girls-gotta-run/

Pokud chceš kávu namlít, dej prosím vědět do poznámky jakou přípravu preferuješ.


Zrnková pražená káva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace