Cascara Geisha 200g (365 CZK)

Doporučte

Popis produktu

BROSKEV, ŠÍPEK

Farma: Casa Ruiz
Importér: Panama Varietals
Odrůda: Geisha
Zpracování: Natural
Nadmořská výška farmy: 1500 - 1650 m.n.m.

Pokud si pamatujete 2 roky zpět, kávu z této farmy jsme měli v nabídce. Konkrétně jejich Catuai zpracovanou honey metodou. Letos jsme využili setkání s PV na veletrhu v Budapešti a dokonce spolu s Hartmannovými (od nich máme v nabídce cascaru z Maragogype) jsme přeložili náklad na parkovišti z kufru do kufru. Perfektní pocit, když si můžete produkt předat s farmáři přímo osobně. I když je to na zaprášeném parkovišti, přeci jen pořád musíme dostát svému jménu.

Samotná cascara je vedlejší produkt zpracování kávových zrn. Jedná se o drcenou kávovou třešeň, která nabízí svěží ovocnou chuť a množství kofeinu a antioxidantů. Konkrétně tato je z odrůdy Geisha, pravděpodobně nejvíce ceněné odrůdy pro svou komplexní chuť. Třešně byly zpracované suchou metodou, sušené na slunci 10-14 dní a následně uskladněny na 3 měsíce k uležení. Zpracování zrn ( tzv. “hulling”) probíhá až před samotným balením a expedicí.

Výluh z cascary se připravuje podobně jako sypaný čaj se stejnými pravidly jako u kávy. Na 1 litr nápoje tedy použijeme 50g, zalijeme horkou vodou (cca 93℃) a necháme louhovat až 10 minut, následně slijeme. Každopádně se neboj experimentovat a přípravu přizpůsob svým chutím!

Sušené kávové slupky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace